
Oranjevrouwen Bo van Wetering, Kelly Dulfer en Dione Housheer (van links naar rechts op de foto) zijn afgelopen weekend met Györ kampioen van Hongarije geworden.
In de laatste wedstrijd van de competitie was de thuisploeg te machtig voor Moyra-Budaörs. Het werd liefst 39-23 (16-9) voor de koploper waarna het feest bij Györ kon losbarsten.
In het kampioensduel maakte Van Wetering vijf treffers. Housheer scoorde vier maal voor Györ. Het duo sloot net als landgenoot Dulfer afgelopen zomer aan bij de groen-witten.
Één punt meer heeft Györ dit seizoen verzameld dan het Ferencvaros van Angela Malestein: 50 om 49. In speelronde 24 nam de kampioen door met 32-24 te winnen de koppositie van de rivaal over en daarna maakte Györ geen fout meer.
Het seizoen zit er voor het Nederlandse drietal nog niet op. Aankomend weekend speelt Györ in eigen land om de Champions League. Bij de laatste vier begint de formatie van oud-bondscoach Per Johansson tegen Team Esbjerg. De andere halve finale gaat tussen Metz Handball en Odense Håndbold.