
De EK-selectie van bondscoach Staffan Olsson (foto) telt enkele verrassingen. De Zweed neemt jongelingen mee naar zijn thuisland.
Tieners Bram van de Vreede, Marek Skwarczynski en de 21-jarige Driek Manders hebben een uitnodiging van Olsson gekregen. Het drietal kan vanaf 17 januari, Nederland opent het kampioenschap in Malmö tegen het thuisland, hun EK-debuut maken.
Combinatie
“Ik heb veel vertrouwen in deze groep”, aldus de bondscoach. “De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie.”
Ook Reinier Taboada (28) kan zijn eerste minuten namens Nederland op een Europees kampioenschap maken. De genaturaliseerde schutter van Benfica maakte enkele weken geleden op de Golden League zijn entree voor Oranje.
Smit boven Nagtegaal
Alec Smit, die onlangs bij Aalborg Håndbold tekende, krijgt de voorkeur boven Robin Nagtegaal. Kay Smits en Thomas Houtepen stonden wel op de longlist, maar gaan niet mee naar Zweden. Beiden komen terug na blessureleed.
EK-selectie:
Dani Baijens – Rhein-Neckar Löwen
Destin van Dijk – SZKSK Szigetszentmiklos
Matthias Dorgelo – SønderjyskE
Kaj Geenen – HSV Hamburg
Tom Jansen – TuS Ferndorf
Martijn Kleijkers – Sporting Pelt
Lars Kooij – Bergischer HC
Driek Manders – Bevo HC
Jorick Pol – TSV Neuhausen/Filder 1898
Bobby Schagen – TBV Lemgo
Marek Skwarczynski – ATSV Habenhausen
Alec Smit – Aalborg Håndbold
Ivar Stavast – HC Elbflorenz Dresden
Luc Steins – PSG
Reinier Taboada – Benfica
Rutger ten Velde – Frisch Auf Göppingen
Niels Versteijnen – TBV Lemgo
Bram van de Vreede – ASV-Hamm Westfalen
In de groepsfase komt Oranje naast Zweden ook Kroatië en Georgië tegen. De top-2 gaat door naar de hoofdronde.
Golden League in Almere
Ter voorbereiding op het Europees kampioenschap oefent de EK-groep van Olsson in Almere. Op donderdag 8 januari en zaterdag 10 januari staat Nederland tegenover respectievelijk Griekenland (20:45) en Noorwegen (16:15).
Foto: FotoReza









