Skip to main content

Nederlands getint Borussia Dortmund wint Duitse beker

De Duitse beker is door het Nederlands getinte Borussia Dortmund gewonnen.

Advertentie

De ploeg van Henk Groener rekende zondagmiddag af met competitiegenoot HSG Bensheim/Auerbach. Het werd 25-30 voor Borussia Dortmund dat bij de laatste vier te sterk was voor HSG Blomberg-Lippe (35-32).

Van Maurik en Vollebregt
De koploper van de Bundesliga ging in de eindstrijd al bij een voorsprong rusten (11-15). Na de pauze kwam de ploeg van doelvrouw Helen van Beurden even helemaal terug, maar na de 19-18 van HSG Bensheim/Auerbach nam de favoriet uit Dortmund weer over.

Internationals Alieke van Maurik (foto) en Kelly Vollebregt waren voor bijna vierduizend toeschouwers goed voor respectievelijk zes en drie goals. Geblesseerd keken andere landgenoten Lois Abbingh en Nyala Krullaars toe.

29 jaar
Het is voor het eerst in 29 jaar dat Borussia Dortmund, waar Groener na vier seizoenen plaats gaat maken, de Duitse beker pakt. De laatste keer was in 1997.

Foto: FotoReza

Advertentie