Skip to main content

Verlies met perspectief: Oranje houdt kleine kans op WK-ticket!

De Oranjemannen zijn er vanavond in Katowice niet in geslaagd te winnen van handbalgrootmacht Polen. De ploeg van Joop Fiege leverde veel strijd, maar moest desondanks toezien hoe de Poolse vedettes de winst in eigen huis hielden. Na een 11 – 9 ruststand eindigde het duel in 27 – 21. Aankomende woensdag in Sittard zal Oranje dus een verschil van zes doelpunten moeten goedmaken om zich alsnog te plaatsen voor het WK in Frankrijk. 

Advertentie

Eerste helft
In de beginfase staat de dekking bij zowel Nederland als Polen uitmuntend. Beide teams houden het goed dicht waardoor er na 18 minuten nog maar een schamele 5 – 5 op het scorebord staat. In de laatste tien minuten lijkt het erop dat de thuisploeg sterker wordt en het spel meer naar zich toetrekt. De voorsprong van de Polen loopt in deze fase op tot maximaal twee doelpunten. Aan Nederlandse zijde is in deze periode cirkelloper Leon van Schie goed op schot. Met een stand van 11 – 9 vertrekken beide teams naar de kleedkamer.

Tweede helft
Na rust zijn het direct de Polen die toeslaan en het gat vergroten naar 3 doelpunten. Het verschil kan daarna direct worden uitgebreid naar 4 doelpunten, maar het is Eijlers die Oranje in de race houdt door een penalty van Karol Bielecki te stoppen. Na 6 minuten neemt Joop Fiege een time out om zijn ploeg weer op scherp te zetten. Nederland kijkt op dat moment tegen een 15 – 10 achterstand aan en zal alle zijlen bij moeten zetten om in het spoor van Polen te blijven.

Daar slaagt Oranje niet in. Het verschil wordt in de tweede helft juist groter en na 10 minuten spelen kijkt Nederland tegen een 18 – 11 achterstand aan. 18 goal tegen kan in een dergelijk tijdsbestek nog worden aangemerkt als enigszins acceptabel. 11 doelpunten voor na 40 minuten spelen is simpelweg te weinig en dat lijkt Nederland zich te beseffen. Oranje gaat agressiever spelen en weet het doel weer te vinden. Luc Steins zet de stand op 20 – 15 met nog 14 minuten op de klok.

Dan breekt de slotfase aan. Polen heeft zijn voorsprong weer weten uit te bereiden naar 6 doelpunten met nog 6 minuten te spelen (24 – 18). Nederland weet dat het gat verkleint zal moeten worden om een goede uitgangspositie te hebben aankomende woensdag in Sittard. Via Jeffrey Boomhouwer en Arjan Haenen wordt het gat verkleint naar 4 doelpunten. Oranje maakt in deze fase weinig haast, omdat het met een man minder op het veld staat.

De laatste vijf minuten verlopen uitermate hectisch. Van Olphen moet met twee minuten naar de kant en ziet vanaf de bank hoe Jasper Adams verzuimt het verschil weet terug te brengen tot 4 doelpunten. Oranje verliest uiteindelijk met 27 – 21 en zal aanstaande woensdag een gat van 6 doelpunten moeten goed maken om een ticket voor het WK in Frankrijk veilig te stellen.

Heb je nog geen kaartje voor aankomende woensdag? Bestel deze dan hier!

Foto: FotoReza



Advertentie