
Oranje speelt in december tijdens het EK in de voorronde tegen Tsjechië, Oostenrijk en Kroatië. Dat heeft de loting in Katowice, de stad van het finale weekeinde, uitgewezen.
Nederland zal niet klagen over de loting. Oostenrijk (zestiende), Tsjechië (achttiende) en Kroatië (vijfentwintigste) speelden bij het laatste WK, dat werd afgesloten in Rotterdam, geen enkele rol van betekenis.
Terwijl Duitsland, dat zilver won bij het WK, vanuit pot 2 werd gekoppeld aan Zweden.
De groep van Nederland speelt in een nieuwe hal in Brno die wordt gebouwd voor HC Kometa, het ijshockeyteam van de stad. In de T-Arena is plaats voor ruim 13.000 toeschouwers.
Voor de hoofdronde, die gespeeld zal worden in Katowice, zal Oranje rekening moeten houden met tegenstanders als Frankrijk, Zweden en Duitsland. Uit die groep van zes landen komen de twee halve finalisten. De Scandinavische troeven Noorwegen en Denemarken zitten aan de andere kant van het schema.
Het toernooi begint op 3 december, de finale in Spodek van Katowice, een magische sporthal, staat op de kalender voor zondag 20 december.
Foto: FotoReza









