
Tijdens de eerste keer dit WK in Ahoy heeft Frankrijk het Oostenrijk van Monique Tijsterman verslagen. Het werd na een slechte start vanavond 29-17 voor de ongeslagen titelverdediger.
Met al drie wedstrijden in de benen in Rotterdam nam Oostenrijk, met een nuttige Lena Ivancok onder de lat, brutaal de leiding. Na 1-5 was Frankrijk wakker.
Bij 10-9 stond de wereldkampioen voor het eerst voor. Halverwege was het verschil twee goals (14-12).
In de tweede helft kwam Frankrijk nauwelijks nog in de problemen. Acht speelsters wisten drie keer te scoren tegen Oostenrijk. Doelvrouw Hatadou Sako werd na afloop uitgeroepen tot ‘Player of the Match’.
De titelverdediger speelt zaterdag tegen Argentinië. Op maandagavond 8 december om 20.30 uur volgt in Ahoy de clash met Nederland.
Foto: FotoReza









