Skip to main content

Duitsland: TBV Lemgo blijft in race voor Europa, entree Palicka

De eerste thuiswedstrijd na het EK heeft het Duitse TBV Lemgo omgezet in twee punten. De Bundesliga-club van internationals Niels Versteijnen (foto) en Bobby Schagen blijft zo nadrukkelijk in de race om de Europese tickets.

Advertentie

HC Erlangen werd met 27-21 (13-11) geklopt. Versteijnen was met zeven goals en drie assists belangrijk voor TBV Lemgo dat verrassend vierde staat in Duitsland. Aanvoerder van Oranje Bobby Schagen maakte vijf uit vijf.

Na 21 wedstrijden heeft TBV Lemgo 32 punten. Net zoveel als THW Kiel dat gisteren koploper SC Magdeburg over de knie legde: 31-29.

Dani Baijens
Op zaterdagavond rekende Rhein-Neckar Löwen met 28-34 af met GWD Minden waardoor de club van Dani Baijens achtste blijft. Het verschil met bijvoorbeeld TBV Lemgo en dus de topposities is nog groot: acht punten.

Baijens scoorde vier doelpunten voor Rhein-Neckar Löwen. Ook gaf de Rotterdammer in speelronde 21 van de Bundesliga vijf beslissende passes.

Eerst HSG Wetzlar, dan Berlijn
Tot slot even noemen: elf reddingen van Andreas Palicka voor zijn nieuwe club HSG Wetzlar. De Zweed maakt het seizoen bij de huidige club van de geblesseerde Bart Ravensbergen af voordat hij in de zomer bij Füchse Berlin aansluit. De Noorse club van Palicka Kolstad heeft geldproblemen.

De stops van de routinier leverde HSG Wetzlar in de strijd tegen degradatie geen competitiezege op. TSV Hannover-Burgdorf, achter Rhein-Neckar Löwen de nummer negen van de Bundesliga, hield beide punten thuis (30-25).

Foto: FotoReza

Advertentie