Skip to main content

Hellas-coach Michielsen: ‘Het mag van mij wel wat directer tegen elkaar’

Degradatiekandidaat Hellas en hoofdcoach Celine Michielsen (31) beleven een uitdagend debuutjaar in de Coinmerce Super Handball League. “Toch denk ik dat we thuishoren in deze competitie.

Advertentie

In de degradatiefase liep Hellas afgelopen zaterdag in België tegen een achterstand aan. Houthalen won met 27-18, waardoor de Hagenezen komend weekend acht doelpunten moeten goedmaken. “Dat wordt lastig, want het is een behoorlijk gat en Houthalen was echt beter,” zegt Michielsen.

Ze vervolgt: “Ik had verwacht dat we, gezien onze groei dit seizoen, verder zouden zijn. Maar het verschil liep toch te ver op. Daardoor hebben we geen goede uitgangspositie voor de thuiswedstrijd. Dat verbaasde me eigenlijk wel.”

Structuur tijdens time-out
Hellas is nieuw in de Coinmerce Super Handball League, net als de hoofdcoach. Afgelopen zomer maakte Michielsen de overstap van de opleidingsploeg van Aalsmeer. “Het was in het begin erg wennen,” vertelt ze. “Bij Aalsmeer 2 kende ik alle spelers goed. In Den Haag moest dat proces opnieuw beginnen, terwijl we ook nog eens in een nieuwe en sterkere competitie terechtkwamen.”

“In de eredivisie met Aalsmeer 2 kon ik wedstrijden vaker naar mijn hand zetten, maar in de SHL is dat anders,” legt ze uit. “Het is voor mij dus ook enorm leerzaam. Ik heb geleerd beter te kijken naar wat spelers nodig hebben en zelf rustiger te blijven. Nu neem ik bijvoorbeeld een time-out om weer structuur aan te brengen.”

Hechte vriendengroep
De Noord-Brabantse droeg tussen 2012 en 2014 zelf het shirt van Hellas. Daarna speelde Michielsen in Duitsland voor Trier, TuS Metzingen en HSG Blomberg-Lippe. “Ik mis het spelletje nog wel eens, maar haal ook veel plezier uit het trainen en coachen. Vooral dat laatste vind ik het mooist, omdat ik tijdens wedstrijden weer dat competitieve gevoel ervaar dat ik als speelster ook had.”

“Hellas is echt een familieclub,” vervolgt Michielsen. “Het team is eigenlijk ook een hechte vriendengroep. Dat kan soms lastig zijn. Ik vind dat ze soms te lief voor elkaar zijn. Op het veld mag het van mij wel wat duidelijker en directer. Als we eerlijker naar elkaar zijn, kunnen we een volgende stap zetten in onze ontwikkeling.”

Tegen directe concurrenten
Die stap is nodig, want in de reguliere competitie verloor Hellas 22 keer. “Toch denk ik dat we thuishoren op dit niveau. Aan het begin van het seizoen misschien nog niet, maar in de tweede seizoenshelft hebben we veel progressie geboekt. Zeker tegen ploegen uit het linkerrijtje hebben we knappe resultaten neergezet.”

“Tegen directe concurrenten lieten we het soms juist liggen, waardoor we als voorlaatste zijn geëindigd. Dan neemt de druk toe en lijken jongens te blokkeren, zoals ook tegen Houthalen. Dat moet anders, maar dat kost tijd,” aldus Michielsen.

Eredivisie ontlopen
Opgeven is geen optie. “We krijgen nog een wedstrijd om het recht te zetten tegen Houthalen,” besluit ze. “Natuurlijk gaan we er voor ons eigen publiek helemaal voor. Lukt het niet, dan verschuift de focus naar de strijd tegen directe degradatie. Ik heb er vertrouwen in dat we de gang naar de eredivisie gaan ontlopen.”

Foto: FotoReza

Advertentie