Skip to main content

Winters nog niet klaar: “De leidersrol past me”

Door de vernieuwde opzet van de Coinmerce Super Handball League moet titelhouder Achilles Bocholt dieper dan ooit gaan. Spelbepaler Wout Winters (31) gaat die uitdaging niet uit de weg.

Advertentie

Met 28 punten uit zeventien wedstrijden gaat Achilles Bocholt aan de leiding in de grensoverschrijdende competitie. “Toch hebben we al een paar keer verloren. Het wordt een moeilijk jaar om opnieuw met de prijs aan de haal te gaan”, aldus Winters.

Het verschil met Aalsmeer en Sporting Pelt bedraagt respectievelijk slechts één en twee punten. “Ik zie hen samen met ons als de grootste kanshebbers. Zeker nu Donny Vink is teruggekeerd bij Aalsmeer. En als Sporting Pelt straks weer compleet is, zie ik ook hen ver komen”, vervolgt de middenopbouwer van Achilles Bocholt.

Fakkel geleidelijk doorgeven
Winters weet wat er in Neerpelt leeft, want tien jaar geleden ruilde hij die club in voor Bocholt. Van dichtbij maakte de dertiger alle successen mee. “Net als bijvoorbeeld Thomas Driesen en Clem Leroy, die ik overigens nog altijd de beste keeper van de competitie vind. Wij bewaken de cultuur in Bocholt. Het is aan ons om de fakkel geleidelijk door te geven aan de volgende generatie.”

De weg naar de eindzege in de Coinmerce Super Handball League is langer dan ooit voor Winters en zijn ploeg. Na 26 speelrondes – de competitie werd afgelopen zomer met twee teams uitgebreid – speelt de top acht play-offs om een plek in het finaleweekend. “Voor bepaalde ploegen is dit een geschikte opzet, omdat je lang kunt meedoen voor een plaats bij de beste acht”, stelt Winters. Daarna klinkt hij kritischer: “Een minpunt is dat als je, zoals wij, bovenin meedraait, je weinig beloning ervaart bij een zege. Of je nu eerste, tweede of derde wordt, maakt nauwelijks verschil. Puntverlies is minder kostbaar dan vroeger.”

Minstens één prijs
“Toch ben ik nog altijd zeer gemotiveerd om de prijs te pakken”, vervolgt hij. “Is de druk hoog? We starten elk seizoen met als doel minstens één prijs te winnen. In België doen we ook mee om de beker en de landstitel. Er wordt al tien jaar naar Bocholt gekeken. En ik zal niet liegen: als Bocholt straks helemaal niets wint, is het seizoen mislukt.”

Winters zag afgelopen zomer nieuwkomers als de Limburgse broers Ids en Jur Eussen aansluiten. “Dat doet ons bestuur altijd goed. Er blijft veel kwaliteit rondlopen in Bocholt. Spelers vertrekken, maar worden vervangen. Bovendien is het belangrijk dat ervaren spelers in deze competitie actief blijven.”

Nog eens twee jaar
Winters zelf is zo’n pilaar binnen de ploeg. “In tien jaar tijd heb ik de top in België bereikt en ik ben blij dat ik dit seizoen veel minuten mag maken. De leidersrol past me. Ik heb onlangs voor twee seizoenen bijgetekend. Daarna zien we wel hoe mijn lichaam aanvoelt. Zoals ik al zei: ik ben nog niet klaar bij deze club.”

Aanstaande zaterdagavond staat de herhaling van de laatste finale in de Coinmerce Super Handball League op het programma. Achilles Bocholt ontvangt Visé. “Het is altijd een beladen wedstrijd. Visé is uiteraard een gevaarlijke ploeg. Daarnaast houd ik ook rekening met Volendam, het competitieformat laat hun mindere vorm toe, en met Hubo Handbal. Voor de neutrale kijker is dit een bijzonder interessante competitie geworden.”

Foto: FotoReza

Advertentie