Skip to main content

Eerste divisie: Winst promovendus BDC, Kleijkers bij Gemini onder de lat

Een warm welkom voor BDC in de eerste divisie. De Utrechtse kampioen van de tweede divisie hield de punten afgelopen weekend in eigen huis.

Advertentie

BDC rekende af met Atomium’61. De Rotterdammers gingen met 35-29 de boot in. Bij rust waren beide ploegen nog aan elkaar gewaagd (18-18).

Schoon en Coban
Na de hervatting verdedigde BDC beter en zo trok de formatie van nieuwe trainer/coach Willem-Jan Ruder aan het langste eind. Tim Schoon (zes goals) en spelmaker Ugur Coban (vijf) waren productief voor de promovendus.

Ook de nummer drie van vorig seizoen Gemini staat meteen op twee punten. De Zuid-Limburgers klopten Vrone uit Sint Pancras met 36-30.

Opvallende spelers op het wedstrijdblad bij Gemini: doelman Bram Kleijkers. De 27-jarige keeper stond vorig seizoen namens het Belgische Sporting Pelt nog onder de lat in de Super Handball League, maar laat zich dit seizoen dus in Voerendaal zien.

Advertentie

Verlies Rapiditas
Tevens een scherpe start voor onder andere Oliveo en Witte Ster’75, dat in de eerste divisie een combinatieteam vormt met eredivisionist Tachos. Witte Ster’75 versloeg Rapiditas met 29-20. De gasten uit Weert zijn in de lente uit de eredivisie gedegradeerd.

Alle uitslagen:
Witte Ster’75 – Rapiditas 29-20
Hellas 2 – Havas 31-25
Houten 2 – BFC 2 28-37
Gemini – Vrone 36-30
BDC – Atomium’61 35-29
EHC – Oliveo 27-29
Aalsmeer 3 – Achilles 33-27

Foto: FotoReza

Advertentie